Арт-проекти

Супер-герої проти сміттєвого монстра

Протягом лютого-березня 2019 року шкільна молодь Шульгівського НВК створювала для своїх молодших колег настільну гру про подолання проблем із забруднення довкілля побутовими відходами. Натхненно кипіла робота та весело проходило тестування різних варіантів ігри «Супер-герої проти сміттєвого монстра» в рамках реалізації проекту «Залучення шкільної молоді до вирішення проблем з побутовими відходами в с. Шульгівка та с. Сорочино Петриківського р-ну», що реалізовується за ініціативи ГО «Шульгівська громада».

За легендою гри на с. Шульгівка підступно напав сміттєвий монстр він затьмарив свідомість людей, що проживають в селі, через це вони своє сміття змішують і скидають в довкілля, чим псують землю, воду. Чим далі люди все більше використовують товари разового вжитку і сміття стає все більше і більше. Стихійні смітники захаращують село, негативно впливають на здоров’я людей та вже скоро зможуть знищити все живе довкола. Щоб врятувати Шульгівку супер-герої з 1-7 класу вирішили побороти сміттєвого монстра, очистити село і природні екосистеми навколо нього, а також врятувати мешканців Шульгівки з під влади сміттєвого монстра та навчити їх правильно поводитися із сміттям.

 Мета гри «Супер-герої проти сміттєвого монстра»: Супер-герої мають прибрати стихійні смітники, розсортувати сміття по видах та визначити які вторинні ресурси можна здати на переробку.

«Супер-герої проти сміттєвого монстра» – кооперативна гра. Це означає, що всі учасники діють спільно. Вони можуть домовлятися, хто в яку сторону іде, для того, щоб швидше прибрати всі смітники.

Ведучій інформує учасників про те, що всі відходи, які утворюються в людей можна розділити на види, пропонуючи роздивитися картки лото із зображенням баків для роздільного збору вторинної сировини. Гравці кидають два кубика і ходить в довільному напрямку, стаючи на стихійний смітник, фішку смітника ведучій замінює на картки відходів з колоди, а гравець має відсортувати сміття та покласти у відповідні баки на своєму полі лото. Після того, як все сміття зібрано і відсортовано, відбувається обговорення того, що потрібно зробити, щоб стихійні смітники не з’являлися в селі і навколо нього знову.

Ця ініціатива реалізується за підтримки DRI в рамках проекту «Вихід за межі Києва: зміцнення потенціалу регіональних суб’єктів змін заради сприяння ключовим політичним реформам в Україні – Фаза II», що фінансується Федеральним міністерством іноземних справ Німеччини.

Більше інформації про проект, фото-звіти тренінгів та майстер-класів буде розміщено на сторінці Фейсбук за посиланням: https://www.facebook.com/tgshulgivka/

Контактна особа Координатор проекту «Залучення шкільної молоді до вирішення проблем з побутовими відходами в с. Шульгівка та с. Сорочино Петриківського р-ну» Вікторія Льовкіна – (096) 330 8546