Арт-проекти

Шульгівські вечорниці. Сучасний формат

18 жовтня 2020 року розпочався проект «Шульгівські вечорниці. Сучасний формат», що реалізується за підтрики БО «БФ «МХП-ГРОМАДІ» у межах Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів для розвитку громад «Час діяти, Україно!».
Чотири покоління шульгівчанок зібралися щоб відтворювати, вчитися та передавати майстерність виконання старовинних ліричних та козацьких пісень рідного краю. Адже старовиння козацькі пісні Дніпропетровщини визнані ЮНЕСКО нематеріальною спадщиною людства.
Наші почесні берегині традиційного співу, учасниці гурту автентичної пісні «Надвечір’я», старшій з яких за рік вже виповниться 90 років, ділилися з молоддю спогадами про гуляння в Шульгівці в роки їх молодості та розповідями із спогадів своїх батьків про давнє минуле та про шульгівські вечорниці. Молодші учасниці слухали пісні у виконанні гурту «Надвечір’я» та вчилися їх відтворювати разом за роздрукованими текстами пісень. Тепла невимушена атмосфера, добрий гумор і чарівне звучання голосів, що поєднуючись відлунюють від стін наче переносить в інший світ. Світ сповнений гармонії з природою, родиною, громадою – світ,що не перенавантажений інформаційними технологіями, простий, щемливий, іноді сповнений жалю, але щирий і неймовірно яскравий.
Шульгівські вечорниці в їх сучасному форматі – Ви маєте обов’язково це побачити і відчути, далі буде…