Діяльність

Моніторинг стану води на територіях Орільського захисного масиву продовжено

16 березня 2018 року скориставшись відлигою Громадська організація «Шульгівська громада» із київськими колегами з Екодія, скориставшись послугами досвідчених фахівців науково-дослідної лабораторії Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту відбирали проби води для здійснення контролю за впливом господарської діяльності на вразливих територіях Орільського захисного масиву визначеного Схемою екологічної мережі Дніпропетровщини, як одне із стабілізуючих ядер екосистеми регіону.

Водні об’єкти на яких здійснювався відбір проб (р. Оріль, Блакитне озеро, Канали дренажування) є місцями існування багатьох охоронюваних видів місцевої флори і фауни та рекреаційними об’єктами для мешканців сусідніх мегаполісів. Підземні води, що бралися для дослідження в населених пунктах показуватимуть стан єдиного джерела водопостачання для сіл, що мають по сусідству надвеликі промислові тваринницькі комплекси. За цим разом ми отримали можливість дослідити стан ґрунтових вод на території звірівницької ферми з розведення норки ТОВ «ВБК «Агропромінвест». Cеляни переконані, що промисловий комплекс повинен бути зацікавлений в збереженні питної якості ґрунтових вод так само, як і сільська громада. Адже, від деяких забруднень задорого обійдеться очищувати ґрунтові води, від якості яких залежить здоров’я не тільки селян але й вирощуваних на фермі тварин.

«Ми знаходимося в одному човні із підприємцями коли мова йде про питні властивості ґрунтових вод. Дбаючи про здоров’я наших дітей, про збереження біорізноманіття – ми тим самим залишаємо за собою можливість і через 10 або 20 років вести на цих територіях господарську діяльність та мати прибутки. І якщо керівництво шульгівської звіроферми не має на меті припинити діяльність тваринницького комплексу у найближчі 5 років, то має потурбуватися про збереження питної якості ґрунтових вод, бо для вирощування тварин потрібні чималі обсяги, очистка яких обійдеться дорожче чим потребує збереження сьогодні,» – вважає Вікторія Льовкіна Голова ГО «Шульгівська громада».

Моніторинг здійснюється за рахунок фінансової підтримки Global Greengrants Fund у рамках проекту «Захистимо право на безпечне довкілля через впровадження практик сталого господарювання».

 

Фотозвіт за посиланням тут