Коріння Роду дають силу, зміцнюють волю та плекають духовність Народу. Народні традиції, що дбайливо бережуть в своїй пам’яті наші дідусі і бабусі – найцінніший дар, який ми маємо передати наступним поколінням.
Традицію народного гуляння на Андріївський святвечір з 12 на 13 грудня 2020 року відтворювали в Шульгівці гурт автентичної пісні «Надвечір’я», народний колектив «Рідні наспіви» (Сорочинського будинку дозвілля, художній керівник Максютенко Л.П.), ансамбль української пісні «Шульгівчанка», дитячі та молодіжні вокальні колективи «Перлинка», «Веселка», «Мрія» (Шульгівського будинку дозвілля, художній керівник Швець Т.О.).
А було на тих вечорницях і пісень, і танців, і кусання Калити, і спогадів, і гумору, і ворожіння, і парубочих витівок… Матеріал для цілого серіалу про традиції гуляння на Андрія зібрали виконавці проекту «Шульгівські вечорниці. Сучасний формат» під час пошукових експедицій та зустрічей з учасниками проекту. За народною традицією на Андрія відбувалися молодіжні гуляння з дівочим ворожінням на майбутнього нареченого. Та молодість – то певно стан душі, бо не залежно від віку жінки і дівчата мріють про кохання.
Майже тиждень працював знімальний майданчик, на якому в режимі реаліті-шоу проходили зйомки фільму. Тож, чекайте на прем’єрний показ на сторінці проекту «Шульгівські вечорниці» в соціальній мережі Фейсбук та на Ютуб-каналі. Такий формат для відтворення народного гуляння було обрано через карантинні обмеження, які не дозволяють проводити масові заходи. Та виконавці проекту знайшли в тому велику перевагу, бо фільмування дозволяє зберегти для наступних поколінь спогади наших Берегинь Роду та пісенну спадщину в їх виконанні. Техніка виконання старовинних ліричних та козацьких пісень, що нею володіють учасниці гурту автентичної пісні «Надвечір’я» визнана ЮНЕСКО нематеріальною спадщиною людства. Створення гурту та кропітка пошукова робота багато років поспіль з невтомним ентузіазмом проводилася Тетяною Олегівною Швець (керівник гурту). Саме вона надихнула колектив створити проект «Шульгівські вечорниці. Сучасний формат», який був реалізований за підтрики БО «БФ «МХП-ГРОМАДІ» у межах Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів для розвитку громад «Час діяти, Україно!».
Щира подяка всім, хто долучився до реалізації цього задуму: Шульгівській сільській раді за співфінансування та підтримку проекту, Максютенко Л.П. за допомогу із забезпеченням музичного супроводу танців, Черновій Н.В. за безвідмовну допомогу у виготовленні костюмів та реквізиту, Аліні Клименко-Ничипорчик за неперевершену Калиту, Богданову Ю.В. за створення дизайну сторінки проекту, Олійник С.А. за допомогу з постановкою танців, Клименко Л.І. та Сіряченко Г.В. за допомогу із зйомками пісенного матеріалу, Сербіній В.І. за допомогу під час пошукових експедицій, Швець Б.О. за спонсорську підтримку проекту.