Діяльність

У пошуках чистої води

Команда експертів та активістів Екодія завітала в Шульгівку в пошуках чистої води 1 серпня 2021 року. Спільно з ГО «Шульгівська громада було відібрано 10 проб води з підземних джерел питного водопостачання мешканців та з поверхневих водних об’єктів, якими місцева громада користується для потреб рекреації.
Справжня польова лабораторія була розгорнута в КЗК «Шульгівський СБД» з невеличкого похідного чемоданчика, що містить набір експрес-тестів для вимірювання якості прісної води. Відібрані проби показували в т.ч. зовсім неочікувані результати. Так з’ясувалося, що в пробах з каналу дренажування Судівка не виявилося кисню; натомість, попри очікування, в дніпровському «смузі» із синьо-зелених водоростей кисню виявилося в достатній кількості, а ось для вимірювання вмісту азоту в воді з болота біля звіроферми не знайшлося відповідного кольору в шкалі вимірювання. А якість води із свердловини, якою громада користується в будинку дозвілля крім експрес-тесту додатково перевірить сертифікована лабораторія, щоб ми були впевнені, що учасники творчих колективів, молодь та дітлахи користуються чистою водою під час занять в клубі.
Під час досліджень ми також намагалися з’ясовувати: чи залишається Оріль найчистішою річкою Європи? Чому в р.Дніпро гине риба? Чи справді добра вода в наших криницях має вміст мінеральних речовин на рівні допустимих концентрацій? Який вплив ми спричиняємо на джерела води, від якої залежить наше життя? Що змінюється в підземних і поверхневих водах в зоні впливу звірівницької ферми? Сподіваємося, що за результатами дослідження експерти нададуть відповідь на ці запитання, а також рекомендації щодо збереження води безпечною для здоров’я та придатною для використання. Ознайомитися з результатами дослідження можна за розміщеним в публікації QR-кодом.
Експедиція «У пошуках чистої води» завітала в Шульгівку в рамках проекту «Перспективи сталого розвитку сільських територій» у співпраці з DRА та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.