Діяльність

Круглий стіл щодо заборони шкуродерень в Україні

11 вересня 2018 року у Києві відбувся круглий стіл між активістами і владою щодо заборони шкуродерень в Україні.

Народні депутати – присутні та частина на відстані – висловили підтримку зоозахисникам. Зокрема, Андрій Помазанов прийняв від Кампанії ХутроOFF пропозицію ініціювати розгляд Верховною Радою України законопроект про заборону хутяного виробництва в Україні.

Присутні представники Мінприроди – за, МінАПК – готові до обговорення.

Крім етичних аспектів кривавого бізнесу наголошували на небезпеці таких виробництв. Адже, законодавством України звірівницьки ферми з вирощування пухнастих тварин та підприємства з обробки хутра є об’єктами підвищеної екологічної небезпеки. Утримання понад 3 тисячі пухнастих тварин є небезпечним для довкілля та може негативно впливати на здоровя людей. Представники від місцевих громад ділилися проблемами, що з’явилися в їхньому житті із початком діяльності тваринницьких комплексів по утримуванню хутрових тварин.

Круглий стіл щодо заборони шкуродерень в Україні

“Ми б не хотіли виступати категорично проти цього бізнесу, тим більше ми не проти створення робочих місць. Якби мова йшла виключно про турботу щодо робочих місць в селах то інвестор міг би започакувати ягідний бізнес і працевлаштувати можна було би втричі більше місцевих мешканців. Але через те, що селяни не мають іншогої можливості захистити своє право на безпечне для життя і здоров’я довкілля, через систематичне порушення вимог природоохоронного законоадвства та санітарних норм при утриманні пухнастих тварин на цих тваринницьких комплексах та через бездіяльність контролюючих і правоохоронних органів місцеве населення змушене вдаватися до радикальних заходів і просити народних обранців заборонити такий вид діяльності, – вважає голова ГО “Шульгівська громада” В. Льовкіна.