Діяльність

Молодіжні шульгівські амбасадори в дії

18 грудня 2019 року в рамках адвокаційної кампанії «Я підтримую розвиток спорту в с. Шульгівка» ініціативна група учнівської молоді Шульгівського НВК передала кожному депутату Петриківської районної ради звернення з Дорученням виборців щодо забезпечення можливості шульгівської молоді і дітей займатися фізичним вихованням та спортом в холодний період року в безпечних умовах.

    

 

 

 

 

 

 

Популяризація здорового способу життя – є одним із сучасних трендів. В шкільній програмі вивчаються основи здоров’я та безпеки життєдіяльності. Проводяться виховні години присвячені важливості спорту та фізичного виховання для повноцінного і здорового життя. Та реалії маленького села, що віддалене від районного центру та великих міст такі, що тільки наявність спортивного залу в навчальному закладі може забезпечити мешканцям, а зокрема молоді та дітлахам, можливість отримати доступ до задоволення вікових потреб в руховій активності через заняття спортом і фізичним вихованням.

Шульгівська молодь визначила своїм головним пріоритетом розвиток спорту в рідному селі. Спортивний зал – то мрія не одного покоління шульгівчан, які здобували спортивну славу Шульгівці протягом багатьох десятиліть, про що свідчить історія Шульгівки у спогадах місцевого краєзнавця Кушнір Л.П. І сьогодні юні спортсмени гідно несуть спортивний вимпел села щоразу здобуваючи перемоги у районних спортокіадах.

Першим кроком до втілення нашої мрії має бути розробка проектно-кошторисної документації для будівництва звичайного спортивного залу в Шульгівському навчально-виховному комплексі. Нажаль, спортивна кімнати в пристосованій будівлі, яка вже давно потребує реконструкції не є безпечним місцем для занять фізичним вихованням, та не відповідає вимогам для занять спортом, що передбачені для навчальних закладів. Та ми впевнені, що про ці проблеми юних шульгівчан мало кому відомо в Петриківській районній раді. Тому, шульгівська молодь вирішила звернутися про допомогу до кожного депутата. Перед початком чергової сесії Петриківської районної ради кожен з присутніх депутатів райради отримав особисто колективне звернення від учнів Шульгівського НВК. Листи для решти депутатів, що з поважних причин не були присутніми в сесійній залі було зареєстровано через канцелярію райради. Учні щиро вірять, що жоден з депутатів не залишиться байдужим та підтримає прагнення шульгівської молоді до здорового способу життя.

«В Україні сьогодні реалізується державна програма підтримки молоді, залучення молоді до прийняття рішень та вирішення місцевих проблем, зокрема тих що стосуються самої молоді. Пора зрозуміти, що молодь то не є наше майбутнє – то є наше сьогодення. І якщо ми хочемо мати майбутнє – то молодь сьогодні має бути почута і підтримана. Важливо, щоб молоді люди навчилися комунікувати з органами влади і місцевого самоврядування в цивілізований спосіб, передбачений законодавством. Думаю, сьогоднішня акція – це новий досвід не тільки для шульгівської молоді, але і для депутатського корпусу районної ради. Щиро сподіваюся, що з цього вийде плідна співпраця та справжня підтримка у впровадженні молодіжної політики в Петриківському районі, – зазначила Вікторія Льовкіна, молодіжний працівник та голова ГО «Шульгівська громада».

Проект реалізується громадською організацією «Шульгівська громада» за фінансування, наданого Вінницькою обласною правозахисною організацією «Джерело надії» в рамках підтримки громадських ініціатив випускників курсу “Громадянська освіта для молодіжних працівників”, що здійснюється за підтримки ПРООН та Міністерства закордонних справ Данії.

За додатковою інформацією можна звертатися до керівника проекту Сербіна Валерія (т.096 2142482) та молодіжний працівник голова ГО «Шульгівська громада» Льовкіна Вікторія (т. 096 3308546).