Діяльність

На шляху до Деклараціі ООН про права селян

27 березня 2018 року в Інституті економіки та прогнозування НАН Украіни відбулася Міжнародна конференція «На шляху до Деклараціі ООН про права селян та інших людей, які працюють у сільській місцевості» організована Громадська спілка “Українська мережа сільського розвитку”, ECVC – European Coordination Via Campesina та ГО «Центр екологічних ініціатив Екодія».

Зубожіння села, голод і недоїдання серед виробників продуктів харчування, відсутність належних умов праці та соціальних гарантій – нажаль це реалії не тільки України. 2 млдр. селян в усьому світі заявляють про дискримінацію з боку мегакорпорацій та відсутність правових механізмів захисту прав на землю, насіння, продовольчий суверенітет та гідний рівень життя.

На запрошення організаторів конференції місцеві активісти з різних куточків України поділилися своїм досвідом та розповіли про факти порушення прав селян. Громадська організація «Шульгівська громада» сподівається що, приєднання України до процесу прийняття Декларації ООН по Правам Селян матиме вплив на державну політику та змусить наш Уряд приділяти належну увагу сталому розвитку сільських територій, а сільське населення отримає необхідну підтримку держави та гідний рівень життя.