Review Title
-
Весело
-
Доступно
-
Познавально
-
Цікаво
Короткий вміст
За ініціативи Громадської організації «Шульгівська громада» 20 серпня 2016 в с. Шульгівка Петриківського району Дніпропетровської області відбувся ІІІ етно-фестиваль «Козацька толока-2016».
За ініціативи Громадської організації «Шульгівська громада» 20 серпня 2016 в с. Шульгівка Петриківського району Дніпропетровської області відбувся ІІІ етно-фестиваль «Козацька толока-2016».
Між Оріллю та Дніпром розкинулася мальовничими хуторами гостинна Шульгівка. Яка й донині зберігає під очеретяними стріхами національні традиції, історію і згадки про життєвий лад, що побутував сто і більше років тому від самого заснування села на початку 18 століття козаками Війська Запорізького Низового Протовчанської паланки. Поєднуючи сьогодення і минуле відгомонів в селі, як і два століття тому барвистий ярмарок, де майстри запрошували повчитися народних ремесел та художніх промислів, козаки пропонували позмагатися у молодецький звитязі, смаколиками вабили козацькі польові кухні, лунали українські пісні, про давнину розповідали краєзнавці в міні-музеї історії села, а берегині душі народу відтворювали обрядове народне свято чесання Спасової бороди, і на завершення всі мали можливість прийняти участь у майстер-класі з народного танцю. То була незабутня «етно-дискотека» наших пращурів, якою вона могла би бути два століття тому.
Мета фестивалю – підтримка створення Національного природного парку «Орільський», привернення уваги до історико-культурної спадщини с. Шульгівка, як складової парку, сприяння розвитку зеленого сільського туризму на Петриківщині, відроджуючи українські національні традицій, які пронизані екологічним сприйняттям всесвіту та природи; популяризуючи в сучасному суспільстві традиційні цінності і самобутність національної культури, спрямованих на сталий розвиток суспільства.
Цьогорічний фестиваль відбувся за дієвої підтримки Петриківської районної адміністрації, яка забезпечила участь у фестивалі творчих колективів району. Яскраві виступи зразкового ансамблю бандуристів «Лелеки» та танцювального колективу народного танцю «Дружба» були справжніми родзинками фестивалю, які притягували до сцени гостей фестивалю як магніт. Душевно виступали вокальні колективи: шульгівський гурт «Рідні наспіви», тріо «Журавушка» з Камянського та народний ансамбль «Козаки Запорожці» з Павлоградського району. Порадували неочікуваним виступом, феєричною імпровізацією та яскравим попурі гості з Васильківського району, які приїхали під керівництвом голови Васильківської районної державної адміністрації переймати досвід. Незабутніми були показові виступи козаків із володіння зброєю та вправною верховою їздою. Одним словом було на фестивалі на що подивитися, чому повчитися та смачно попоїсти, весело і корисно провести час. Отже, шульгівська громада сподівається і в подальшому на тісну співпрацю з Петриківською районною державною адміністрацією у справі сприяння розвитку зеленого туризму та популяризації Шульгівки, як історичного і культурного осередку Петриківщини, що є єдиним селом включеним науковцями у склад Національного природного парку «Орільській». Громадськість Шульгівки зацікавлена у комплексному розвитку туризму в Петриківському районі, як перспективного напрямку економічного розвитку, здатного задовольнити потреби району у створенні робочих місць зокрема для таких вразливих верств населення, як жінки пенсійного і перед пенсійного віку, які бажають і взмозі працювати.
Вагому підтримку шульгівській громаді у питанні створення національного природного парку, у захисті цінних природних комплексів навколо Шульгівки надає Народний Депутат України Кривенко Віктор Миколайович, – «Я неодноразово звертався до міністерства екології та Дніпропетровської облдержадміністрації з питань пов’язаних із створенням парку та захистом цінних природних комплексів навколо Шульгівки, які псує нокроферма, що опинилася в самому центрі стабілізуючого ядра екосистеми регіону, в серці Національного природного парку «Орільський», процес створення якого гальмується чиновниками. Обіцяю, що ми не перестанемо тиснути доти доки не буде встановлено законність та створено Національний природний парк «Орільський».
«З усіх заповідних куточків Придніпров’я долина Орелі якнайбільше відповідає статусу національного природного парку. Вона являє собою строкатий мозаїчний комплекс, в якому природні екосистеми чергуються із агроландшафтами та заселеними територіями з яскраво вираженою лінійною орієнтованістю вздовж русла річки. За показником раритетності флори та фауни, котрий традиційно є одним з головних критеріїв у міжнародній практиці для оцінки значимості територій для заповідання, Приорілля не поступається будь-якому діючому національному парку України. Приорілля – не тільки осередок дикої та мальовничої природи. Це також і великий заповідник історико-культурної спадщини українського народу. Не менш важливою складовою функціонування національних парків є її збереження.» – Вважає Манюк Вадим Володимирович кандидат біологічних наук керівник наукової групи проекту створення національного природного парку «Орільський».
«Наш спільний обов’язок перед нашими нащадками зберегти довкілля придатним для існування. Саме тому на часі збереження тих небагатьох куточків дикої природи багатої на біорізноманіття, що іще залишилися на Дніпропетровщині. Дбаючи про сьогоденні проблеми відновлення економіки та створення робочих місць в сільських районах ми маємо впроваджувати ідеї сталого розвитку села, що дозволяють не тільки вирішувати економічні проблеми, а й зберігати довкілля та відновлювати природні багатства. Тому Громадська організація «Шульгівська громада» підтримує створення Національного природного парку «Орільський» та розвиток сільського зеленого туризму в с. Шульгівка. Саме такий, м’який вид туризму є найбільш дружнім до оточуючого середовища. Зелений туризм стрімко набирає популярності у всьому світі і в Україні зокрема. Отже, є перспективним напрямком покращення соціально-економічного розвитку села, як складової парку,» – вважає Голова ГО «Шульгівська громада» Вікторія Льовкіна.
Організатори фестивалю дякують за підтримку в організації фестивалю Департаменту економічного розвитку Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Голові Петриківської районній державній адміністрації Столбченко Андрію Анатолійовичу. Дякуємо за дієву невпинну підтримку у питаннях захисту довкілля та створення Національного природного парку «Орільський» Народному депутату України Кривенко Віктору Миколайовичу. Щира подяка доброчинцям завдяки яким відбувся етно-фестиваль «Козацька толока-2016» в Шульгівці – громадському діячу Олександру Дзозу, шульгівським фермерам Андрію Толкачову, Івану Єлисеєнко, Івану Лазуру, місцевим мешканцям П. Дмитрову, В. Бабічу та С.І. Ракітину, а також нашим друзям із Кам’янського – громадській організації Клуб «КОЛО». Щира подяка тим, хто витратив для організації фестивалю найцінніше – безцінні часи свого життя – Стецюрі О.М., Нікітенко Н.П., Лазур Ю., Нікітенко В., Лазур В., Клименко А.І., Гряненко М.О., Богданову Ю., Зезюліну В.М., та усім тим, хто разом з нами створював свято.
За додатковою інформацією звертатися за телефоном 096 3308546 Голова ГО «Шульгівська громада» Льовкіна Вікторія Георгіївна